YÖNETİM KURULU - BİLGÜN GÜRKAN

BİLGÜN GÜRKAN

BAĞIMSIZ YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Bilgün Gürkan, İzmir Amerikan Kız Lisesi ardından Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olduktan sonra, 1998 yılında INSEAD ‘da Executive MBA yaptı. 2022 yılında INSEAD  “Corparate Governance” ve “ Global Management” sertifika programlarını tamamladı ve “Uluslararası Yönetim Kurulu Üyeliği “ INSEAD mezunları programına kabul edildi.

İş hayatında SAMBA, ABN AMRO BANK, Standard Bank, Renoir Yönetim Danışmanlığın da, 20 yılı aşan yatırım bankacılığı, sendikasyon kredileri, proje finansmanı, şirket alım satım danışmanlığı ve Kurumsal  Yönetiminde uzmanlaşmıstır.

2016 yılından beri Bank of Bahrain ve Kuwait (BBK) ‘in Türkiye Temsilcilsi ve  Ülke Müdürü olarak görevine devam etmekte, BBK ‘de Strateji Komitesi ve Sürdürülebilirlik konularında ki katkılarından dolayı, BBK tarafından, 2022 CEO Liderlik Ödülüne hak kazanmıştır.

Körfez Bölgesi ve Türkiye arasındaki ticari ilişkilerin gelişmesi için çalışmaktadır. DEİK Bahreyn Türkiye İş Konseyi Başkanlığı, TÜSİAD Körfez Network Başkanlığı, Yüzde 30 Klübünde Yönetim Kurulu ve Uluslararası Kadın Forum Türkiye Derneğinden Yönetim Kurulu üyeliği , TEMA Vakfınd mütevelli heyetinde ve Yönetim Kurulu’nda görevlerini yürüterek sivil toplum kuruluşlarına destek vermektedir. 2022 yılında halka açılan, Smart Güneş Teknolojileri şirketinde Bağımsız Yönetim Kurulu üyesi ve Risk Komite Başkanlığını yürütmektedir.

Gürkan evli , 2 çocuk annesi ve iyi derecede İngilizce bilmektedir.