YÖNETİM KURULU - MEVHİBE CANAN ÖZSOY

MEVHİBE CANAN ÖZSOY

BAĞIMSIZ YÖNETİM KURULU ÜYESİ

İstanbul doğumlu olan Canan M. Özsoy, İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1985 yılında doktora derecesi ile mezun oldu.  1993 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nde İş Yönetimi alanında master derecesinin ardından 2015 yılında Sabancı Üniveristesi’nde Enerji Teknolojileri master derecesini aldı. 1989 yılı sonuna kadar Diş Hekimi olarak görev yaptı. 1989-2004 yılları arasında ilaç sanayisinde farklı alanlarda satış ve pazarlama yöneticisi olarak görev aldıktan sonra 2004 yılında Global Pazarlama Liderlik pozisyonu için Paris’e taşındı.

Mart 2007’de, Avrupa, Asya, Orta Doğu, Afrika ve Çin’den Sorumlu Başkan Yardımcısı- Uluslararası Bölge Pazarlama ünvanıyla GE Healthcare iş alanına dahil olan Özsoy, Mart 2009’da, Healthcare Systems Pazarlama Direktörü olarak Global Liderlik ekibine katılmak üzere Milwaukee, Wisconsin’e taşındı. Burada yeni ürünlerin geliştirilmesi, stratejisi ve pazarlanması üzerine çalışan Özsoy, Kasım 2011’de, merkezi Paris’te olan GE Healthcare Mamografi Ürün Grubu Genel Müdürlüğü sorumluluğunu üstlendi.

Canan Özsoy, Ağustos 2012’de ise Türkiye’de GE’nin büyümesinden sorumlu olarak GE Türkiye Yönetim Kurulu Başkan & Genel Müdür ünvanını aldı. Haziran 2022 yılı itibariyle GE Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevini tamamlamıştır. Canan Özsoy, halen ABFT (Amerikan Şirketler Derneği) Danışma Kurulu üyeliği görevini yürütürken, aynı zamanda SEV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Mütevelli Heyeti üyeliği görevlerini de üstlenmektedir. Nisan 2019’dan beri Garanti Bankası BBVA Bağımsız Yönetim Kurulu üyeliğini de yürütmektedir. Nisan 2022 itibariyle Tekfen Temas ve Kasım 2022 itibariyle Esin Avukatlık Baker McKenzie Yönetim Kurulu Danışmanlığı’nı sürdürmekte ve 2020 akademik yılı itibariyle Özyeğin Üniversitesi’nde doktora çalışmalarına devam etmektedir.