ÜST YÖNETİM - BİRNUR ÖZGÜL

BİRNUR ÖZGÜL

Kurumsal İletişim Direktörü

Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık mezunu olan Birnur Özgül, Akademi İstanbul’da Gazetecilik eğitimi aldı.1998 yılında eğitimini tamamladıktan sonra iş hayatına Universal Mccann Medya ve Planlama ajansında stajyer olarak başladı.

Universal Mccan Medya ve Planlama ajansında; Koç Holding, Beko, Türk Telekom, AVEA, Akbank, İş Bankası, Goodyear, Şekerbank ve tüm iştirakleri olmak üzere birçok yerli ve yabancı markanın iletişim süreçlerini yürüttü. Ajanstan 2014 yılında Genel Müdür Yardımcısı olarak ayrılan Özgül, Doğanlar Mobilya Grubu’nda Medya Planlama ve Satın Alma Müdürü olarak çalışmaya başladı.

Özgül, 2020 yılından beri Doğanlar Holding çatısı altında Doğanlar Mobilya Grubu, Biotrend Enerji, Doğyap ve D’Afric Senegal Mobilya’dan sorumlu Kurumsal İletişim Direktörü olarak görev almaktadır.

Türkiye’de ve dünyada bir marka lansmanının TV kanalında canlı olarak yayınlanması sürecini organize eden projesiyle 2021 yılında ‘Türkiye’nin En İyi 100 Kurumsal İletişim Direktörü’ listesine girdi.

Biotrend Enerji Sürdürülebilirlik iletişim süreçlerindeki başarılarından dolayı Türkiye Halkla İlişkiler Derneği tarafından ‘En İyi Halkla İlişkiler Yöneticisi’ ödülünü alan Özgül; Finans, SAP, Yapay Zekâ gibi farklı başlık ve alanlarda eğitimler almıştır.