2023 Önemli Gelişmeler

Tesislerde önemli kapasite artışı

Sürekli iyileştirme faaliyetleri kapsamında, Ezine Biyokütle ve Serenti Enerji Tesislerinde gerçekleştirilen kapasite artışları ile 118,42 Mwe kurulu güce ulaştık.

Honeywell iş birliği ile Plastik Atık Kimyasal ileri Dönüşüm Tesisi kuruluşu

Mart 2023'te Honeywell grubu şirketlerinden UOP LLC ile Lisans, Garanti ve Ekipman Tedarik Sözleşmesi konularında iyi niyet anlaşması imzaladık. Planlanan yatırımımıza yönelik olarak T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafndan proje bazlı teşvik sistemi kapsamında başvuru daveti aldık. Proje ile ilgili çalışmalar devam etmektedir.

Karbon Kredisi Satışları & Sürdürülebilirlik Çalışmalarımız

2022 yılı son çeyrekte 5 milyon USD, 2023 yılı ilk yarısında 2 milyon USD karbon kredisi geliri elde ettik.

Sürdürülebilir Kira Sertifikası İhracı gerçekleştirdik.

Biotrend'in 100 milyon TL ihraç tavan tutarlı, Sürdürülebilir Kira Sertifikası ihracı Nisan 2023'te SPK tarafından onaylanmıştır.

27 Nisan tarihinde 60 milyon TL tutarlı, 3 ay vadeli, 14.06.2023 tarihinde 84 gün vadeli 40 Milyon TL tutarlı sürdürülebilir kira sertifikası satışı gerçekleştirdik.

Borsa İstanbul Kurumsal Yönetim Endeksine (XKURY) dahil olduk.

Kobirate tarafından yapılan derecelendirme sonucunda Şirketimizin Kurumsal Yönetim Uyum Derecelendirme Notu Nisan 2023 tarihi itibariyle 9,4/10,0 olarak belirlendi ve Borsa İstanbul Kurumsal Yönetim Endeksine dahil olduk.
Borsa İstanbul Sürdürülebilirlik Endeksi katılım için çalışmalar devam etmektedir.